Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları

Gülüş tasarımı
Laminate veneer uygulaması
Metal desteksiz full porselen dişler
Zirkonyum porselenler
Bleaching (beyazlatma)

Estetik Diş Hekimliği
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hastalarımızın gittikçe artan estetik talepleri ESTETİK DİŞHEKİMLİĞİ uygulamalarını doğurmuştur. Şu an için en güncel estetik diş hekimliği uygulamaları olan Laminate Vener Porselen, Diş Beyazlatma ve Zirkonyum Porselen uygulamaları kliniğimizde yapılmaktadır. Gülüş esnasında en önemli kriterlerden biri dişetleridir. Pembe estetik adını verdiğimiz bu bölgede gereğinden fazla görünen diş etleri ya da asimetrik diş eti seviyeleri mevcutsa bu durumu düzeltmeden estetik bir diş hekimliği uygulamasından bahsetmek imkansız olur. Estetik Diş Hekimliği uygulamalarından olan Estetik Plastik Diş Eti Cerrahisi ile bu tip fazla görünen ya da asimetrik seviyelenmiş dişetlerini düzeltmek mümkündür. Daha sonra uygulanacak Laminate Vener Porselen ya da Metal desteksiz Zirkonyum Porselenler ile beklentilerin ötesinde estetik sonuçlar elde edilebilmektedir. Estetik uygulamalarda daha işleme başlamadan önce hastalarımızın daha iyi değerlendirilebilmesi için klinik fotoğrafları ve ölçü modelleri alınır. Bu fotoğraflar ve kişinin diş modeli üzerinde çalışılarak diş eti seviyeleri, dişlerin seviyeleri, birbirleri ile ve yüz ile uyumları değerlendirilir ve gerekli işlemler ortaya konulur. Daha sonra bu modeller üzerinde yapılması düşünülen estetik girişimler uygulanır. Böylece hastamız daha işleme başlamadan önce işlem sonunda dişlerinin nasıl görüneceğini görmüş olur. Dianostik Wax-Up uygulaması dediğimiz bu uygulama ile hangi dişlere ne kadar müdahale edileceği dişetlerinin nasıl düzeltileceği gibi konular hastalarımızın da fikirleri alınarak belirlenir.

Diş Beyazlatma
Diş beyazlatma, dişlerinin renginden memnun olmayan kişilere önerilen kozmetik bir çözümdür.

Çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak için kullanılan bir oksijenasyon yöntemidir. Dişlerin doğal renkleri yıllarla, dış etkenlerle koyulaşır. Muayenehanede veya evde yapılabilen diş beyazlatma işlemi ile dişler 2-10 ton açılarak tatmin edici bir beyazlama ve güzel bir gülüş elde edilir. Bleaching işlemi mutlaka profesyonel kontrol altında uygulanmalıdır.

Beyazlatma işlemi 2 şekilde uygulanır;
Ofis ortamında 1 saat içinde gerçekleştirilen bu sistem beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan kısa sürede 6-8 ton diş rengini açan en hızlı, güvenilir ve etkili beyazlatma sistemidir.

Evde uygulanan sistem ise ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine carbamid peroksit esaslı jeller konularak yapılan beyazlatma işlemidir. Ortalama 5-7 günde istenen beyazlama sağlanır. Günde 4-8 saat takılması gereklidir.


© Copyright 2007 - 2016, All Rights Reserved

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez