İmplant Ön Diş

İmplant protez dişler rahatlıkla ve güvenle yaptırabileceğiniz diş protez uygulamalarındandır. Zira ulaştığı son diş teknolojileri sayesinde, en sağlam, en dayanıklı çürüme, kayma, oynama gibi sorunlar yaşatmayan ve on yıllarca kullanabileceğiniz bir protez uygulamasıdır implant. Yanı sıra implantın sağlamlığı ve evladiyeliği yanında estetik görüntüsü de çok önem taşımaktadır. Çünkü implant protezler hemen hemen kendi dişinizden hiç farklılık göstermeyecek şekilde ve neredeyse ayırt edilmeyecek uygulamalarla montelenmektedir. Bu bakımdan da özellikle ön dişlerin diziliminde son derece estetik ve doğal bir görüntü sağlamaktadır. Ön diş kaplamalarına oranla şok daha doğal ve şık duran ön implant diş uygulamaları, hastanın ön diş yapısına, kendi diş dokusuna diş etlerine ve çene kemik yapısına son derece uygun formlarda yapılmaktadır. Hastanın kendi diş rengine, yüze ve çeneye uygun birçok diş renk tonlamaları isteğe göre uygulanmaktadır.

Yanı sıra köpek dişlerimiz gibi ön dişler de, her türlü ısırmaya, yiyeceklerle yapılan ilk temasa, çarpmalara, darbeye maruz kalacağı gibi oldukça sağlam olmak durumundadırlar. Kaplama ön diş uygulamalarında her hangi bir meyveyi ısırdığınızda, ya da darbeye maruz kaldığınızda, kaplama ön dişler çarçabuk yerinden çıkabilirken, implantlar çene köküne kadar vidalandığından, kendi dişiniz kadar sağlam olup, bu şekilde kolay kırılma, yerinden çıkma ve kopma ihtimalleri göstermeyecektir. Bu şekilde sağlam bir yapıya sahip olan implantların hammaddesi titanyum bazlı olup, doğanın en sağlam materyallerindendir.

Dolayısıyla kendi dişiniz kadar rahat ve konforlu kullanabileceğiniz implantlar da da dikkat etmeniz gereken durumlar mevcuttur. Örneğin kolalı içecekler, kahve, çay gibi içeceklerin yanı sıra sigaranın fazla tüketilmemesinin faydası vardır. Yanı sıra sık sık diş araları temizlenmeli ve dişler fırçalanmalı, diş ve ağız hijyeni düzenli aralıklarla sağlanmalıdır. Şayet diş kayıplarınız, çürük dişleriniz, kaybetmek üzere olduğunuz ön dişleriniz varsa hiç çekinmeden implant ön diş sıralaması yaptırabilirsiniz. Zira ön diş özellikle ön dişlerin sıralaması bir insanın aurası ve kişisel profili aşısından çok önemlidir. Ağzınızı açtığınız gülmeye ve konuşmaya başladığınız anda, bembeyaz pırıl pırıl kendi diş doğallığınızda dişlere sahip olmak istiyorsanız güzel implant ön diş sıralamasına sahip olabilirsiniz.

Kaynak: http://www.implantdis.net

© Copyright 2007 - 2016, All Rights Reserved

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez