1 İmplant Diş Fiyatı

Diş kayıplarında en kalıcı ve rahat çözüm implant uygulamasıdır. İmplant damağa çivilenen özel bir diş protez yöntemidir. Damağa yerleştirilen implant uyum sağlaması için bir ay kadar geçen sure zarfında bir sorun yaşanmazsa, protez diş implantı yerleştirilir ve kalıcı diş protezi yapılmış olur. İmplant, yapay olarak yapılan diş köküdür. Diş kaybı çene yapısında bozukluklara neden olur ve konuşma bozukluklarına yol açar. Bu durumlarda implant uygulaması kesin çözüm sağlar.

İmplant diş fiyatları pahalıdır. Çünkü kullanılan malzemeler yurt dışından alınmaktadır ve döviz üzerinden hesaplanır. 1 implant diş fiyatı ortalama bin TL civarındadır. Fiyatın daha düşük olduğu yerlerde vardır ama kullanılan malzemeler kalitesiz ve sahte olabilir. Yurt dışından ithal edilen ürünler olduğu için, fiyat konusunda indirim gibi bir durum söz konusu olamamaktadır. Diş sağlığı gerçekten çok önemlidir. Konuşmak, yemek yemek gibi yaşamsal faaliyetler dişler sayesinde gerçekleşir. Kalitesiz malzemeler diş eti iltihaplarına sebep olabilir. İmplantlar Alman malı ve Güney Kore malı olan çeşitlerdedir ve Alman malı olanların fiyatı biraz daha yüksektir. Tek bir diş için bin lira implant fiyatı üç yüz dört yüz lira da implantın üzerine yerleştirilerecek olan dişin fiyatıdır. Yani implant uygulaması ciddi bir yatırımdır ve uygulanacak olan implant sayısı arttıkça, fiyatta artmaktadır. Halk arasında damak olarak bilinen protezler sağlık ve kullanım açısından sorun çıkardıkları için, implant daha garantili bir uygulamadır. Yüksek tansiyon hastaları, kan pıhtılaşma sorunu yaşayanlar ve kalp problemi yaşayanlara implant uygulaması yapılmamaktadır.

Maliyeti oldukça yüksek olan implant uygulaması, diş kayıplarının en etkili çözümüdür. Birçok açıdan zaman alan bir süreç olan implant uygulaması, ömür boyu diş sorununuza çözüm olacak ve sağlıklı sonuçlanan bir uygulamadır. İmplant uygulaması yapacak olan diş hekiminizi iyi seçmeli ve bu konuda yeteri kadar tecrübesi olan diş hekimlerini tercih etmeniz sorunsuz bir işlem için oldukça önemlidir. İmplant ciddi bir operasyondur ve implant takılacak bölge uyuşturularak işlem yapılır. Bu yüzden biraz ağrılı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz ama ağrı kesicilerle bu sorundan da kurtulmak mümkündür.

Kaynak: http://www.implantdis.net


İmplant Dişler Hakkında Kapsamlı Bilgiler
 

© Copyright 2007 - 2016, All Rights Reserved

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez