Bir İmplant Diş Fiyatı

İmplant uygulaması genel olarak oldukça pahalı bir uygulamadır. Pahalı olmasının sebebi, uygulamasının zor olması, vakit ve emek istemesi, aynı zamanda implant yapılan aparatın yani çene kemiğine eklenecek olan yapay metal diş kökünün, titanyum gibi değerli bir malzemeden üretiliyor olmasından kaynaklanır.

Titanyum malzemesinin dışında da implant malzemeleri bulunmaktadır. Ancak Titanyum, implant uygulamasının ilk yapılmaya başlandığı 1955 yılından bu yana hiçbir alerjik reaksiyona sebep olmayan, kaliteli ve sağlık riski faktörü en düşük olan malzemedir. Titanyum dışındaki metal ya da implant malzemelerinin alerji ile ilgili riski görüldüğünden daha çok titanyum malzeme tavsiye edilir.

İmplant diş kökünün yerine oturtulmasından sonra da tedavi, implantın çene kemiğine kaynamasını içeren bir iyileşme sürecine gireceğinden tedavinin tam olarak tamamlanması en az bir yılı bulmaktadır. Kullanışlı ancak zahmetli olan implant diş yönteminin uygulanması da uygulayıcı dişçiler arasında fiyat farklılıkları göstermektedir.

Fiyat farklılıklarının sebebi implantın markası ve modeli, üstüne yerleştirilecek olan protez dişin marke ve modeli, uygulayıcı doktorun fiyatlandırması ve ağız içinde yapılması gereken başka bir işlemin olup olmaması durumlarıyla ilgilidir. Bu yüzden doktorlar bu konuda hastanın diş durumunu görmeden belli bir bilgi paylaşmak istemeyeceklerdir.

En sağlıklı fiyat bilgilendirmesi için doğru doktoru seçerek bilgilendirilme alınması en sağlıklı yol olacaktır. İmplant uygulaması sırasında ortamın ve malzemelerin hijyeni, uygulamanın yapıldığı malzeme ve uygulamayı yapan doktorun uygun yerleştirmeyi yapmaması önemli olduğundan güvenilir ve hijyenik ortamın sağlanmış olduğundan emin olunması önemli bir konudur.

Piyasadaki implant markaları genel olarak ithal markalardır ve implant markasını seçerken fiyatından çok klinik yeterlilikleri göz önüne alınmalıdır. Doğru biçimde yapılmış bir implant uygulaması yaklaşık otuz yıl kadar kullanılabilmektedir. Ancak tedavinin doğru ve sağlıklı biçimde gerçekleşebilmesi için yeterli ve güvenli bir markadan uygulama yapılacak implant seçilmelidir. Taklit markalar ya da tescilli olmayan markalar konusunda dikkatli olunmalı ve implantın sağlık konusunda ilerde problem çıkartmayacağına dair gerekli deneme testlerin yapılmış olduğuna emin olunmalıdır. Bir implant diş fiyatı, hastanın istek ve durumuna göre ancak uygulayıcı hekim tarafından belirlenebilir.

Kaynak: http://www.implantdis.net


İmplant Dişler Hakkında Kapsamlı Bilgiler
 

© Copyright 2007 - 2016, All Rights Reserved

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez