Diş Hastanesi İmplant Fiyatları

İmplant tedavileri günümüzde tüm diş tedavi teknolojilerinin üzerine çıkmış olan, diş tedavisinde gelinmiş son noktalardan biridir. Bunun sebebi implant diş protezlerinin sağlamlığı, uzun ömürlülüğü ve görünüm ve kullanımı esnasında kendi dişinizden hiçbir farlılığı olmamasından kaynaklanmaktadır. Diğer tevdilerden: köprüler, damak protezleri, dolgular, kaplamalar düşme, oynama, hareket etme, vurma gibi rahatsız edici sonuçlar yaşatabilirken, implant diş protezleri kullananlara böyle sorunlar çıkarmaz. Yanı sıra tek diş üzerinden yapılan implant tedavileri sayesinde, diğer dişleriniz zarar görmez, diğer tedavilerdeki gibi sağlam dişler kesilmez ve çekilmez. O halde implant tedavileri için mükemmel diş onarımı ve edinimi sağlıyor diyebiliriz.

İmplant tedavisi ülkemizde birçok merkez, klinik, özel hastane, devlet hastanesi, ve diş hekimi muayenehanesinde yapılabilmektedir. Oldukça sağlam titanyum bazlı, evladiyelik diş kullanımı sağlayan implantların fiyatı, normal diş tedavilerine göre daha fiyatlı olmaktadır. Bu sayede hastaların biraz geri adım atarak düşünmesine sebep olan implant diş protezleri uzun vadede o kadar da pahalı bir uygulama değildir. Çünkü devamlı tekrarlanan dolgu düşmeleri, dolgulu dişlerin farklı yerlerinden tekrar çürümeleri, kaplamaların köklerinin çürümeleri ve yıllar içinde yenilenme gereksinimleri gibi tekrarlayan diş tedavileri göz önünde bulundurulduğunda, implant tedavileri bir kerelik olacak niteliklerde olduğundan çok ta pahalı görülmemelidir. Yanı sıra implant tedavisi, ülkemizde dış ülkelere oranla çok daha uygun fiyatlara yapılmakta ve oralardan implant yaptırmaya hastalar gelmektedir.

İmplant diş kökü ve protezi fiyatları her merkeze ve hastaneye göre değişmektedir. Ayrıca da yüzlerce implant markası bulunduğundan fiyatlar birçok kademede karşımıza çıkabilmektedir. Ama devlet hastanelerinde ve üniversite hastanelerinde ki implant fiyatları, piyasadakilerle karşılaştırıldığında, yarı yarıya kadar düşebilmektedir. Diş hastanesi implant fiyatları: 600 Euro, 700 Euro, 750euro, 800euro, 100TL, 1100TL, 1200TL, 1400TL, 2000TL, 2500TL GİBİ fiyatlara farklı farklı markaların implantları yapılabilmektedir. Fakat bunu yanında da, yerli yabancı implant fiyatları değiştiği gibi tek bir diş yaptırdığınızda ve birçok implant yaptırdığınızda fiyatlar değişecektir. Çoklu implant dişler yaptırdığınız takdirde fiyatlarda oldukça büyük indirimler yapılabilmektedir. Bu sayede bembeyaz dişler, pırıl pırıl inci gibi parlayan kendinize ait doğallıktaki diş dizelerine sahip olabilirsiniz.

Kaynak: http://www.implantdis.net


İmplant Dişler Hakkında Kapsamlı Bilgiler
 

© Copyright 2007 - 2016, All Rights Reserved

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez