İmplant Diş Anadolu Yakası

Diş sağlığı gerek estetik açıdan gerekse de sağlık açısından son derece önemlidir. Dişimizi kaybetmemek adına son sınıra kadar çeşitli tedaviler uygulatarak kurtarmaya çalışırız. Son çare olarak yapılacak bir işlem kalmadığında diş çekilir. Bu anlamda tek dişini ya da birden fazla dişini kaybeden bireye hekimin uygun gördüğü takdirde implant tedavisi yapılmaktadır.

İmplant diş Anadolu yakası tarafında yaşayanlara bu anlamda kaliteli bir hizmet sunmaktadır. İmplant tedavisi kaybettiğiniz dişi size en kaliteli düzeyde sağlama imkanı sunar. Sağlıklı olan çene kemiğine yerleştirilen titanyum bir maddeye vidalanarak sunulan bir diş kazandırma tekniğidir. Birden fazla diş kaybınız varsa bu üç dişe tek bir implant uygulaması yapılarak üç diş sahibi olmanızı sağlıyor. Bu tedaviyi yaptırmak istediğinizde uzman bir diş hekimine giderek gerekli röntgen çekimleri yapılıp diş eti sağlığının da yerin de olup olmadığı kontrol edilerek, bu işlemin hastaya uygulanabilmektedir.

Eskiden diyabet, kalp hastalığı ve yüksek tansiyon hastalarına bu uygulama yapılamazken, gelişen teknoloji sayesinde bu durum sorun olmaktan çıkmıştır. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra hastaya lokal anestezi uygulanarak işleme geçilir. Kaybedilen dişin kök kısmından çene kemiğine titanyum olan bu madde yerleştirilir. Sonrasında hekim tarafından antibiyotik ve ağrı kesici başlanarak ağız içinde enfeksiyonun oluşmasının önüne geçilir. Bu işlem hastaya uygulandığında acı çekmemesi için uyuşturulur. Bu nedenden dolayı hasta ağız içini ve dilini hissedemeyecek şekilde uyuştuğu için dilini ve yanak içini farkında olmadan ısırabileceği ihtimaline karşı, uyuşukluk geçene kadar bir şeyler yememesi gereklidir.

İmplant tedavisi uygulandıktan sonra hasta özellikle ilk 24 saat boyunca 10 dakika bir soğuk uygulaması yapması hem ödem oluşumunu engeller hem de şişmesinin önüne geçmiş olur. İmplat sonrasında diş etinde ve yumuşak dokularda bir miktar şişmeler olabilmektedir. İlaç kullanımına ağız içi temizliğine dikkat edildiği ve ilaçları düzenli kullandığı takdirde bu süreç kısa sürede geçecektir. Bu tedaviden sonra bir miktar kanama olacaktır. Kanama fazlalaşırsa tampon uygulayarak 15 dk içinde kanamı durdurabilirsiniz. Bu kanama ağız içi dolusu olursa mutlaka hekiminize gitmeniz gerekebilir. Özellikle tedaviden sonra ilk iki gün diş fırçası önerilmemektedir. Ağız temizleme suyu ile ağız içi temizliğini yapabilirsiniz. Diş fırçasını ne zaman kullanmanız gerektiğini hekime sorarak öğrenebilirsiniz. Çene kemiğine yerleştirilen maddenin tam uyum sağlaması açısından üç ay beklenmesi sonrasında dişin bu yuvaya yerleştirilmesi gerekmektedir.

Kaynak: http://www.implantdis.net


İmplant Dişler Hakkında Kapsamlı Bilgiler
 

© Copyright 2007 - 2016, All Rights Reserved

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez