İmplant Diş Ataşehir

Diş sağlığı birey için önemli konulardan biridir. Diş sağlığına dikkat etmediğimiz zaman çürüklerle karşı karşıya kalabiliriz. Bu nedenden dolayı da dişimizi kaybedebiliriz. Eskiden diş kayıpları yaşandığı zaman, gülümsemeye utanırdık. Özellikle bu diş kaybı ön dişlerde olduğu zaman estetik bozukluğu olarak karşımıza çıkıyordu. Son yıllardaki üstün teknoloji sayesinde neredeyse kendi dişimizden ayırt edilmeyecek kadar yakın olan implant diş sayesinde gülümseyebilecek ve rahatlıkla istediğimiz gıdaları tüketebileceğiz

İmplant diş Ataşehir kaybedilen dişlerinize yeniden sahip olmanızı ve güvenle gülümsemenizi sağlamakta size gerekli hizmeti vermektedir. İmplanttan önce köprü ve protez yöntemleri vardı. O dönem gülümsediğimizde dişler hoş görünmüyor bu da psikolojik olarak etkiliyordu. Artık implant tedavisi sayesinde tüm sorunlardan kurtulmuş olacaksınız. İmplant tedavide, eksik olan dişlerinizin yerine çene kemiğine yerleştirilen titanyum bir vida yardımıyla, yapay bir diş vidalama işlemidir. Kalıcı bir tedavi yöntemdir. İmplant tedavisi uygulamak isteyen kişilerin kesinlikle kemik gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. Bir de çene kemiğinin sağlıklı olması implantın takılacağı bölgenin kemik yapısı düzgün olması gerekmektedir. Bu anlamda üst yaş sınırı diye bir durum yoktur. Önemli olan çene kemiğinin sağlıklı olmasıdır. Diş hekimi koltuğuna oturmak birçoklarının korkulu rüya olmuştur.

Bu anlamda implant tedavisi de sancılı, ağrılı bir tedavi olduğu düşünülerek korkulmasına gerek yoktur. Hastaya uygulanan uygun anestezi sayesinde hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Hastanın isteğine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi işlemi yapılarak, işlem esnasında hasta rahat ettirilmektedir. İşlemin yapıldığı gün akşamına anestezinin etkisi geçtikten sonra ise normal bir diş ağrısı yaşanmaktadır. O zaman da basit ağrı kesiciler sayesinde ağrı geçirilmektedir. Hastanın dikkat etmesi gereken tek konu ilk altı ay implantın üzerine çok baskı yapmamasıdır. İmplant işlemi yapıldıktan sonra, normal dişlerinize nasıl bakım yapıyorsanız, implant olan dişiniz için de ağız sağlığına ve diş temizliğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ağız içerisinde birden fazla diş eksiğiniz var ise her dişe bir implant olarak değil de tek implant ile üç diş tedavisi yapılmaktadır. İmplant tedavisi yapılırken bu malzemeler ithal olduğu için yani yurtdışından getirildiği için ve dövize bağlı olduğu için fiyatı biraz yüksek olabilmektedir. Fakat uzman ellere kendinizi bırakarak bu tedaviyi yaptırdığınızda ve aldığınız sonuç sizi memnun ettiğinde bir rakam rahatsız etmemektedir. İmplant yerleştirme işlemi yapıldıktan sonra ağız temizliğine dikkat etmeli, bu dönemde sigara kullanımından uzak durulması gerekmektedir. Oluşabilecek enfeksiyon ve iltihabi durumlara karşı hekim kontrolünde olmak son derece önemlidir.

Kaynak: http://www.implantdis.net


İmplant Dişler Hakkında Kapsamlı Bilgiler
 

© Copyright 2007 - 2016, All Rights Reserved

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez